Finał V Regionalnego Konkursu Czytelniczego

31 marca 2022 r. w Bibliotece Publicznej im. Braci Załuskich w Radomiu na ul. Piłsudskiego 12 odbył się finał V Regionalnego Konkursu Czytelniczego dla szkół ponadpodstawowych.
Organizatorem Konkursu są: Stowarzyszenie Nauczycieli Polonistów i Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich.
Ideą Regionalnego Konkursu Czytelniczego jest promowanie pasji czytelnictwa oraz doskonalenie umiejętności czytania, rozumienia i interpretacji tekstu literackiego.
W finale naszą Szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy 3pf pod opieką p. Anny Wajs.
Aleksandra Lipiec zajęła II miejsce w Regionalnym  Konkursie Czytelniczym a Wiktoria Spórna jest finalistką tego Konkursu.
Zadaniem uczestników finału było przygotowanie prezentacji wybranej książki z listy lektur konkursowych.
Ola i Wiktoria wykazały się świetną znajomością lektur, kreatywnością, kulturą słowa oraz zdolnościami aktorskimi.
Dziękujemy uczennicom za godne reprezentowanie naszej Szkoły w tak ważnym wydarzeniu kulturalnym.
Serdeczne gratulacje!!!