„SCOTTISH ST. ANDREWS’S DAY”

Dnia 29 listopada 2019 nauczyciele języka angielskiego zaprosili uczniów  do wspólnego świętowania „SCOTTISH ST. ANDREWS’S DAY”, inaczej „Andrzejek po szkocku”.

A jak świętowaliśmy?

• Po 1-sze. Andrzejki po szkocku nie obyły się bez szkockiej kratki.  Dlatego uczniowie zadbali o to, by tego dnia nie zabrakło w ich ubiorze ulubionego deseniu Szkotów.
  • Po 2-ie. Jak Andrzejki – to też wróżby, oczywiście z przymrużeniem oka. Pomocnicy św. Andrzeja odwiedzili nas podczas zajęć z cennymi wskazówkami na naszą niedaleką przyszłość.
  • Po 3-cie. Najważniejsze! 12 drużyn 3 osobowych z klas 1 pa, 1 pb, 1 pd, 1 gb, 1 gd, 2c, 3b i 3c wzięło udziału w „St. Andrew’s Treasure Hunt”, czyli w „Andrzejkowej szkolnej grze terenowej”. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę o Szkocji lub dowiedzieć się czegoś nowego o tym regionie Wielkiej Brytanii.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce:

1 Pd: WIKTORIA WZIĄTEK, JULITA FEDOROWICZ, ZUZANNA KACZMARCZYK

II miejsce:

1 Gd: ZUZANNA WĄSIK, JULIA FOŁTYN, NATALIA KALIŃSKA

III miejsce:

1 Pb: NATALIA LEŚNIEWSKA, KLAUDIA KOROPATWA, WIKTORIA SULIMA

Gratulujemy! Dziękujemy pozostałym drużynom za udział w konkursie.