Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego oficjalnie obchodzony jest co roku 10 października. Powstał z inicjatywy Światowej Federacji Zdrowia Psychicznego. Ma na celu podniesienie świadomości społeczności globalnej na temat kluczowych kwestii zdrowia psychicznego. Hasło tegorocznych obchodów Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego to „Uczyń zdrowie i dobre samopoczucie psychiczne wszystkich globalnym priorytetem”. Okolicznościowe plakaty wykonała uczennica klasy 4 E Ilona Demchenko.

W tym dniu uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w treningu relaksacyjnym. Trening ten to skuteczne narzędzie w walce ze stresem. Polega on na świadomym rozluźnianiu mięśni ciała, począwszy od stóp aż do głowy. To doskonały sposób na uwolnienie napięcia i wyciszenie organizmu. Regularne praktykowanie przynosi wiele korzyści.