Zasady rekrutacji do szkół ponadpodstawowych dla osób posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego
- Zapisy do oddziałów integracyjnych część dla kandydatów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, dokonywane są na zasadach i w terminach rekrutacyjnych wyznaczonych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty.
- Liczba uczniów w klasie integracyjnej nie może przekroczyć 20, w tym maksymalnie 5 miejsc dla uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, maksymalnie 15 miejsc ogólnodostępnych.
- Zasady rekrutacji:
- Pierwszeństwo w zakwalifikowaniu kandydatów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi mają uczniowie z Gminy Miasta Radomia.
- Analizowane i rozpatrywane będą wnioski kandydatów z kompletną dokumentacją (orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej wydane na czas nauki w szkole ponadpodstawowej) ze szczególnym zwróceniem uwagi na zalecenia poradni oraz specyfikę funkcjonowania wynikającą z określonego typu niepełnosprawności.
- O zakwalifikowaniu się do klasy integracyjnej- część dla kandydatów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, decyduje punktacja za osiągnięcia kandydata zgodnie z art.134 ust. 2, art.137 ust.6, art.138 ust.4, art.140 ust.3, ustawy z dnia 14 grudnia 2016r. Prawo Oświatowe oraz Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 18 listopada 2022 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół, placówek i centrów.
- W sytuacjach nieuregulowanych w powyższej ustawie i rozporządzeniu decyzje podejmuje Dyrektor Szkoły.
- Wniosek kandydata z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, który został złożony jednocześnie do klasy integracyjnej – części ogólnodostępnej i części dla kandydatów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, będzie odrzucony.