Uczestniczymy w programie – Ekologiczna Szkoła

Nasza szkoła uczestniczy w programie „Ekologiczna szkoła”. Szkolnym koordynatorem jest p. Małgorzata Nowakowska – nauczyciel biologii. Celem programu jest:

• Zdobędą wiedzę na temat środowiska i zmiany klimatu oraz współzależności wewnątrz ekosystemów i pomiędzy działaniami człowieka a środowiskiem (zarówno lokalnie, jak i globalnie).
  • Nauczą się poznawać najbliższe środowisko i wzmocnią więź z przyrodą.
  • Zmienią swoje postawy i nawyki na bardziej ekologiczne.
    Nauczą się współpracy, krytycznego myślenia i planowania działań.
  • Lepiej poznają kolegów i koleżanki oraz wzmocnią relacje z nauczycielami, nauczycielkami i społecznością lokalną.
  • Będą mogli realizować własne pomysły i samodzielnie szukać rozwiązań dla środowiskowych wyzwań lokalnych i globalnych.
  • Dostrzegą możliwość swojego zaangażowania (na poziomie szkoły i poza nią) na rzecz bardziej sprawiedliwego i zrównoważonego świata.