ZESPÓŁ SZKÓŁ SKÓRZANO-ODZIEŻOWYCH, STYLIZACJI i USŁUG w RADOMIU

Logo

Rekrutacja_temp_PG

Regulamin i kryteria rekrutacji do oddziałów klas pierwszych

w Zespole Szkół Skórzano – Odzieżowych,

Stylizacji  i Usług

 w Radomiu

na rok szkolny 2019/2020

 

  

 

      Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 16 marca 2017 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego do publicznych szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2018 / 2019 i Ustawą z dnia 14 grudnia 2016 r. prawo oświatowe oraz zarządzeniem Nr 20 Mazowieckiego Kuratora Oświaty z dnia 1 marca 2019 r. opracowano regulamin rekrutacji w Zespole Szkół Skórzano – Odzieżowych, Stylizacji i Usług w Radomiu do klas pierwszych: Branżowej Szkoły I Stopnia i Technikum na rok szkolny 2019/2020.

 Regulamin rekrutacji do oddziałów klasy pierwszej: Branżowej Szkoły I Stopnia oraz Technikum.

  1.  
    1. pierwszym etapie kandydaci składają w szkołach ponadgimnazjalnych będących szkołami pierwszego wyboru kwestionariusze – podania, stanowiące podstawę utworzenia bazy kandydatów. Podania należy wygenerować w systemie elektronicznego naboru dostępnego na stronie: https://naborpg.oswiatawradomiu.pl

     

    • od 13 maja (poniedziałek) od godz. 8.00 do 20 maja (poniedziałek), do godz.15.00 we wszystkich szkołach ponadgimnazjalnych. 

     

    • od 17 czerwca (poniedziałek) od godz. 10.00 do 19 czerwca (środa), do godz. 16.00 kandydaci mogą dokonywać zmiany wyboru szkół.

     

    1. W drugim etapie:

     

    • od 21 czerwca (piątek), od godz. 12.00 do 28 czerwca (piątek), do godz. 16.00 kandydaci uzupełniają wcześniej złożone kwestionariusze w szkole pierwszego wyboru o kopie świadectwa ukończenia gimnazjum oraz kopie zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego, poświadczone za zgodność z oryginałem przez dyrektora gimnazjum, które kandydat ukończył. Na każdej stronie kopii powinna znajdować się adnotacja: „Stwierdzam zgodność z oryginałem”, data, pieczęć urzędowa szkoły o średnicy 36 mm oraz pieczęć imienna dyrektora szkoły i podpis dyrektora lub upoważnionej przez niego osoby.

     

    • od 13 maja (czwartek), od godz. 8.00 do 15 lipca (poniedziałek) do godz. 15.00 szkolne komisje dokonują weryfikacji złożonych dokumentów.

     

    • 16 lipca (wtorek),     12.00   szkolne   komisje   rekrutacyjno-kwalifikacyjne ogłaszają  listy  kandydatów  zakwalifikowanych   do przyjęcia do oddziałów klasy pierwszej i listy kandydatów niezakwalifikowanych do przyjęcia do oddziałów klasy pierwszej, zawierających imię i nazwisko uszeregowane w kolejności alfabetycznej oraz informację o zakwalifikowaniu albo niezakwalifikowaniu kandydata, a także najniższą liczbę punktów, która uprawnia do przyjęcia.

     

    • od 16 lipca (wtorek), godz. 12.00 do 18 lipca (czwartek), godz. 16.00 wydanie przez  szkoły prowadzące kształcenie zawodowe skierowania na badanie lekarskie zakwalifikowanemu kandydatowi, który złożył oświadczenie o wyborze tej szkoły.

     

    • od 16 lipca (wtorek), godz. 10.00 do 24 lipca (środa), godz. 10.00 Potwierdzenie woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia gimnazjum i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego oraz zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu.

     

    • 25 lipca (czwartek) 12.00 szkolne komisje rekrutacyjno-kwalifikacyjne ogłaszają listy   kandydatów   przyjętych i nieprzyjętych do   szkoły.

     

    • 25 lipca (czwartek) do godz. 16.00 poinformowanie przez dyrektora szkoły, kuratora oświaty o liczbie wolnych miejsc.

     3. W trzecim etapie szkolne komisje rekrutacyjno-kwalifikacyjne przeprowadzają rekrutację uzupełniającą do szkół:

    • 26 lipca (piątek), godz. 8.00 do 30 lipca (wtorek), do godz. 12.00 Kandydaci składają wnioski o przyjęcie do szkoły wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym. Wydanie skierowania na badania lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do nauki zawodu.

     

    • 26 lipca (piątek), godz. 8.00 do 16 sierpnia (piątek), godz. 15.00 weryfikacja wniosków o przyjęcie do szkoły i innych złożonych dokumentów przez komisje rekrutacyjne.

     

    • 19 sierpnia (poniedziałek), o godz. 12.00 szkolne   komisje   rekrutacyjno-kwalifikacyjne ogłaszają  listy  kandydatów  zakwalifikowanych   do przyjęcia do oddziałów klasy pierwszej i listy kandydatów niezakwalifikowanych do przyjęcia do oddziałów klasy pierwszej, zawierających imię i nazwisko uszeregowane w kolejności alfabetycznej oraz informację o zakwalifikowaniu albo niezakwalifikowaniu kandydata, a także najniższą liczbę punktów, która uprawnia do przyjęcia.

     

    • od 19 sierpnia (poniedziałek) od godz. 12.00 do 21 sierpnia (czwartek), godz. 16.00 wydanie przez  komisję rekrutacyjną skierowania na badanie lekarskie zakwalifikowanemu kandydatowi, który złożył oświadczenie o wyborze tej szkoły.
    • od 19 sierpnia (poniedziałek) od godz. 12.00 do 27 sierpnia (wtorek), godz. 16.00 Potwierdzenie woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginałów dokumentów oraz zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu.

     

    • 28 sierpnia (środa) o godz. 10.00 szkolne komisje rekrutacyjno-kwalifikacyjne ogłaszają listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do szkoły.

     

    • 28 sierpnia (środa) do godz. 12.00 poinformowanie przez dyrektora szkoły, kuratora oświaty o liczbie wolnych miejsc.

 

Kryteria rekrutacji do oddziałów klas pierwszych

w Zespole Szkół Skórzano – Odzieżowych, Stylizacji i Usług w Radomiu

na rok szkolny 2019 / 2020

 

W czasie rekrutacji brane będą pod uwagę:

 

  1. Oceny uzyskane na świadectwie ukończenia gimnazjum z języka polskiego i matematyki oraz dwóch obowiązkowych zajęć edukacyjnych wskazanych w statucie szkoły tj:

 

  • Technikum:

 

  • Technik usług fryzjerskich z innowacją pedagogiczną specjalność usługi kosmetyczne
  • Technik fotografii i multimediów
  • Technik reklamy
  • Technik przemysłu mody
  • Technik technologii wyrobów skórzanych
  • Technik obuwnik

  –      Język obcy nowożytny

   –      Sztuka/plastyka

 

  • Technik analityk z innowacją pedagogiczną specjalność analiza kosmetyków i środków gospodarczych
  –      Język obcy nowożytny

  –      Chemia

 

 

 

  • Branżowa Szkoła I Stopnia:

 

  • Fryzjer
  • Kaletnik
  • Obuwnik
  • Krawiec
  • Fotograf

 

  –      Sztuka/plastyka

  –      Technika

 

 

  które przeliczane będą na punkty w następujący sposób:

 

18 pkt. – ocena celująca

17 pkt. – ocena bardzo dobra

14 pkt. – ocena dobra

8 pkt. – ocena dostateczna

2 pkt. – ocena dopuszczająca

 

  1. Tytuł finalisty, laureata konkursów organizowanych przez kuratora oświaty – 5, 7, 10 pkt.

 

  1. Suma możliwych do uzyskania punktów za szczególne osiągnięcia w zawodach wiedzy, artystycznych lub sportowych – 18 pkt.

 

  1. Świadectwo ukończenia gimnazjum z wyróżnieniem – 7 pkt.

 

  1. Osiągnięcia w zakresie aktywności społecznej – 3 pkt.
  1. Liczba punktów mnożona przez 0,2, uzyskana za egzamin przeprowadzony w ostatnim roku nauki w gimnazjum z j. polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie, matematyki, przedmiotów przyrodniczych (geografii, biologii, chemii, fizyki), języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym. Co daje maksymalnie 100 punktów.

 

W przypadku absolwentów składających podanie do Technikum lub Branżowej Szkoły Stopnia I powinni uzyskać zaświadczenia lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kształcenia w określonym zawodzie. Skierowanie na badania lekarskie wydaje komisja rekrutacyjna lub sekretariat szkoły.

 

Przy przyjmowaniu do Szkoły w przypadku równorzędnych wyników uzyskanych w postępowaniu kwalifikacyjnym pierwszeństwo ma:

  • Kandydat ma problemy zdrowotne, ograniczające możliwości wyboru kierunku kształcenia ze względu na stan zdrowia, potwierdzone opinią publicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej, w tym publicznej poradni specjalistycznej
  • Kandydat spełnia jedno lub więcej z kryteriów opisanych w Art. 20c ust. 2 Ustawy o systemie oświaty: wielodzietność rodziny kandydata, niepełnosprawność kandydata, niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata, niepełnosprawność obojga rodziców kandydata, niepełnosprawność rodzeństwa kandydata, samotne wychowywanie kandydata w rodzinie, objęcie kandydata pieczą zastępczą.

Liczba miejsc w klasach Technikum i Branżowej Szkole Stopnia I wynosi 26-30.

 

W przypadku dużego zainteresowania proponowanymi profilami kształcenia, w pierwszej kolejności będą przyjęci kandydaci, którzy uzyskają największą ilość punktów.

 

 

Przewodniczący Komisji

Rekrutacyjnej

 

 

Dyrektor Zespołu Szkół Skórzano – Odzieżowych,

Stylizacji i Usług w Radomiu

 

Ryszard Masełek Ewa Figura

 

Copyright © 2024
Skip to content